top of page

Jak se stát Svatebním Koordinátorem?

Jak se můžu stát svatebním koordinátorem?


Jaké počáteční investice do podnikání potřebuju?


A jak mě najdou nevěsty?


Tyhle a další otázky dostáváme na našich kurzech svatební koordinace často. Účastní se jich zčásti ti, kteří se svatbami nemají zatím moc zkušeností – nebo třeba jen s tou vlastní. Nebo ti, kteří se svatbám už nějak věnují –vizážistky, majitelky svatebních salónů, provozovatelé míst, kde se svatby pořádají, floristé, ale také svatební koordinátorky, které svatby už pár let organizují a rády by získaly nové zkušenosti a jiné způsoby práce.


Jak se stát svatebním koordinátorem kurz

Získat vhled, informace a zkušenosti od těch, kteří se organizaci a koordinaci svateb úspěšně věnují, je určitě dobrý nápad.


Osaháte si „řemeslo“ – tedy to, jak se svatba plánuje, jak postavit časový plán, logistiku všech svatebních služeb, jak vybrat dobré dodavatele, jak funguje finanční tok – mezi vámi a nevěstou i mezi nevěstou/vámi a místem na svatbu, fotografem, floristou atd. Jak může probíhat první (a druhá) schůzka se snoubenci, jaká je vaše role jako koordinátora na svatebním místě, které často má svého „in house“ koordinátora.


A kromě téhle stránky věci se na našich kurzech také dozvíte, jak úspěšně začít.


Kurz svatebního koordinatora

Můžete se rozhodnout začít podnikat, sami na sebe.

Založit si živnostenský list nebo s.r.o. – to se hodí zejména v případě, že byste chtěli pořádat i jiné eventy než svatby: konference, veletrhy, teambuildingy, firemní akce apod.


Zároveň si budete budovat svůj image, branding:

vymyslíte název své firmy, logo, vytvoříte si webové stránky a profily na sociálních sítích: instagramu, facebooku, pinterestu – na kurzech si detailně povídáme o tom, jaké sítě mají pro svatební podnikání smysl, jak často a jakým způsobem na nich být aktivní, jakým způsobem můžete na sítích dělat reklamu, aby vás nevěsty našly.


A taky, jaký další marketing má smysl - na googlu, na svatebních veletrzích nebo pomocí doporučení kolegů z branže.


Co se týká vaší počáteční investice do podnikání jako svatební koordinátor, nemusí být příliš velká – největší investicí je čas věnovaný tvorbě webu, sociálních sítí, portfoliu svatebních míst a dodavatelů, síti vašich kontaktů, obsahu a fotkám.

Můžete nabízet nevěstám dekorace a rekvizity na svatby z vlastních zdrojů, ale pro začátek to podle nás není nezbytně nutné. Myslíme, že ani vlastní kancelář není nutná – s nevěstou je možné se setkávat na svatebním místě, kde budete rovnou plánovat svatbu či na „neutrální“ půdě, třeba v klidné kavárně.


Můžete se rozhodnout nejdřív získat zkušenosti na nějakém místě, kde se svatby pořádají.

Můžete se také spojit s některou z našich absolventek, která už svatby dělá – ve vašem kraji, pro vzájemnou výměnu zkušeností, výpomoc na svatbách a podporu.


Jak se stát svatebním koordinátorem svatební kurz

Mnoho účastníků našeho kurzu Svatební koordinátor se pustilo do vlastního podnikání s využitím mnoha tipů a zkušeností, které jsme jim předali a úspěšně a s radostí organizují svatby.

Držíme palce, ať se daří i vám – a pokud byste chtěli čerpat z našich zkušeností, stačí se nám ozvat 😊2,395 views

Recent Posts

See All

Comments


Svatbonet.jpg

Vynikající nástroj plánování svateb.

Pro nevěsty i svatební koordinátory. 

Je vytvořený svatební profesionálkou Petrou Štočkovou a zahrnuje vše, co od svatebního plánovacího systému potřebujete. 

bottom of page